^W górę
  
  
  
Get Adobe Flash player

Przekaż 1%

POMÓŻ PRZEDSZKOLU I SZKOLE TWOICH DZIECI
PRZEKAŻ 1%
PODATKU DLA TORUŃSKIEGO STOWARZYSZENIA POMOCY SZKOLE

 

Szanowni Państwo!

Zwracamy się do Państwa z gorącym apelem. Korzystajcie z prawa przekazania odpisu w wysokości 1% rocznego podatku. Rozliczając swoje dochody za rok 2018 każdy może przeznaczyć 1% podatku na placówkę oświatową poprzez Toruńskie Stowarzyszenie Pomocy Szkole.
Aktualnie obowiązuje uproszczony tryb postępowania w sprawie przekazywania ustawowej części podatku. Wszystkie formalności z tym związane ograniczone zostały do odpowiednich zapisów w formularzu PIT 37.
Chcąc przekazać część podatku na pomoc placówkom oświatowym za pośrednictwem Toruńskiego Stowarzyszenia Pomocy Szkole należy wpisać:

w części „J”:

w rubryce 123 nr KRS - 0000121592 Toruńskiego Stowarzyszenia Pomocy Szkole

w rubryce 124 kwotę odpisu 1% od podatku;

w części „k”:

w rubryce 125 nazwę placówki oświatowej i jej adres (Przedszkole Samorządowe w Osieku nad Wisłą, ul. Wiślana 4, 87-125 Osiek nad Wisłą), gdzie podatnik poleca Toruńskiemu Stowarzyszeniu Pomocy Szkole przekazać odpowiednią kwotę odpisu na konkretny cel. Ta informacja jest bardzo ważna, ponieważ ułatwia przekazanie środków dla danej placówki oświatowej.

w rubryce 126 podatnik w kwadracie stawia X.

Na tej podstawie urząd skarbowy przekaże pieniądze na wskazany pożytek publiczny.
Dalsze czynności organizacyjne związane z podziałem i przekazywaniem zgromadzonych środków placówkom oświatowym realizowane będą przez Toruńskie Stowarzyszenie Pomocy Szkole zgodnie z ogólnymi przepisami prawa, przyjętym regulaminem wewnętrznym oraz wdrożonymi rozwiązaniami organizacyjnymi, które pozwalają na kierowanie zebranych środków do konkretnych placówek zgodnie z oczekiwaniami ofiarodawców.
Pragnących przeznaczyć odpis od podatku na rzecz konkretnej szkoły lub przedszkola, uprzejmie prosimy o udzielanie zainteresowanej placówce oświatowej informacji o wysokości kwoty darowizny ( wzór w załączeniu ) , co pozwoli nam ją przekazać docelowo sprawniej i zgodnie z życzeniem.

Serdecznie dziękujemy za wsparcie naszej akcji.

 

Wszystkim potencjalnym ofiarodawcom przekazujemy nasze podstawowe dane adresowe:
Toruńskie Stowarzyszenie Pomocy Szkole
numer Krajowego Rejestru Sądowego: 0000121592

87-100 Toruń, ul. Jęczmienna 10, tel. 56-622 37 85, 604 -939- 790
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zarząd Regionalny TSPS

 

 

wzór oświadczenia

.................................................................................
Imię i nazwisko, nr PESEL

................................................................................
adres

Urząd Skarbowy w ...............................................

 

informacja - oświadczenie

Oświadczam, że w rozliczeniu podatkowym za rok 2018 odpis 1% od podatku w wysokości .................... zł. Przekazuje na Toruńskie Stowarzyszenie Pomocy Szkole /KRS:0000121592/ i wyrażam życzenie, aby wymienioną kwotę przekazano na realizację celów pożytku publicznego w Przedszkolu Samorządowym w Osieku nad Wisłą.

………………….., dnia .................... r. ………………………..
Podpis

Licznik odwiedzin:

Copyright © 2013. Przedszkole Samorządowe w Osieku n/Wisłą Rights Reserved.